Puszcza Augustowska

Puszcza Augustowska to największy kompleks leśny Suwalszczyzny oraz Polski rozciągający się od doliny górnej Biebrzy aż po Sejneńszczyznę.

Łączna powierzchnia tego kompleksu wynosi ok. 160 tyś ha. Jest to przepiękny i niezwykle malowniczy teren pod względem turystycznym, krajobrazowym oraz przyrodniczym. W jego obrębie znajduje się wiele atrakcyjnych rzek spływowych jak Czarna Hańcza, Rospuda, Marycha czy Blizna. Integralną część puszczy stanowi Pojezierze Augustowskie z jeziorami Necko, Białe, Studzieniczna, Sajno, Serwy czy Rospuda. Całości dopełnia przepiękny Wigierski Park Narodowy z Klasztorem Kamedułów.

Puszcza Augustowska to nienaruszona przez postęp ludzki flora i fauna, to miejsce z licznymi wyznaczonymi szlakami pieszymi oraz rowerowymi. To również doskonałe miejsce do organizowania wyjątkowych i niezapomnianych spływów kajakowych.
To z jej “serca”, ze studni o głębokości 482m wydobywana jest woda mineralna Augustowianka, w której zaklęte są wszystkie walory zdrowotne tej wspaniałej przyrody.

Augustowianka Sp. z o.o.

ul. Turystyczna 18,

16-300 Augustów

tel. 502 002 782

tel. 667 570 665

biuro@augustowianka.com.pl

Zobacz nas także na:

Augustowianka 2024. All Rights Reserved.

to top